تمیز کردن خانه در کمتر از یک ساعت قسمت اول
 تمیز کردن خانه در کمتر از یک ساعت قسمت اول

تمیز کردن خانه در کمترین زمان ممکن (بخش اول)

تمیز کردن خانه در کمترین زمان ممکن وکمتر از ۱ ساعت(بخش اول)

 

تمیز کردن خانه این روزها دغدغه بسیاری از خانم هاست. زیرا بعضی از خانم ها شاغل هستند، وقت کم دارند و  دوست ندارند زمان زیادی را به تمیز کردن خانه اختصاص دهند.

ساده تر از آن چیزی که فکر می کنید یاد می گیرید که چگونه خانه خود را سریع و راحت تمیز کنید! در این مقاله می خواهیم مرحله به مرحله تمیز کردن خانه را به شما آموزش دهیم. این آموزش را دنبال کنید تا خانه خود را در کمتر از یک ساعت تمیز کنید! و به بقیه کارهای خود نیز برسید.

 

 

 

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن خانه

 

 • اسپری گرد و غبار
 • پارچه میکروفیبر( دستمال جادویی)
 • پاک کننده حمام
 • تمیزکننده توالت
 • دستمال توالت
 • فرچه توالت
 • جارو برقی
 • شیشه پاک کن
 • اسفنج
 • مایع ظرفشویی
 • پاک کننده کفپوش چوب

 

تمیز کردن اتاق خواب

 

 تمیز کردن خانه در کمتر از یک ساعت قسمت اول

 

اول وسایل اتاق را جمع کنید. تخت خواب را مرتب کنید و سپس در صورت نیاز جاروبرقی بکشید. برای تمیز کردن وسایل مثل آیینه و تخت از یک اسپری گرد و غبار و دستمال جادویی استفاده کنید. سعی کنید این کار را به صورت بالا به پایین انجام دهید.

هنگام تمیز کردن اتاق خواب بهتر است یک سطل آشغال و یک سطل برای لباس ها به همراه داشته باشید. این کار کمک زیادی به شما می‌کند در زمان کوتاه تری اتاق خواب را تمیز کنید.

تمیز کردن اتاق را می‌توانید دو سه بار در هفته انجام دهید ولی سعی کنید کمد لباس و میز آرایش را هر روز تمیز و مرتب کنید، و وسایل و لباس هایی که زیاد از آن ها استفاده می‌کنید در دسترس قرار دهید، همچنین سعی کنید وسایل و لباس هایی را که نیاز ندارید و یا اضافه هستند را دور بریزید، این کار کمک زیادی به تمیز کردن اتاق در زمان کم می‌کند.

برای تمیز کردن پرده اتاق خواب می توانید از یک دستمال نرم و تمیز استفاده کنید، همچنین می‌توانید از جاربرقی هم کمک بگیرید برای این کار لازم است جارو برقی را حتما روی دور کند تنظیم کنید. بعض از جار برقی ها امکانی برای تمیز کردن پرده را دارند.

اسپری های گرد و غبار، قیمت خوبی دارند و مناسب همه وسایل از وسایل چوبی گرفته تا  وسایل داخل ماشین و … هستند. استفاده از اسپری های ضد گرد و غبار باعث درخشان شدن وسایل و تمیز کردن لکه های سخت از روی آن ها می‌شود. می توانید در هفته یک بار از اسپری گرد و غبار و یک بار از ذستمال نم دارد برای گردگیری استفاده کنید.

 

 تمیز کردن حمام و توالت

 

 تمیز کردن حمام و توالت

 

ابتدا وسایل داخل حمام و توالت را مرتب کنید برای این کار می‌توانید از کابینت و نظم دهنده های حمام استفاده کنید. سعی کنید با استفاده از مایع جرم گیر، جرم سطوح را پاک کنید. سپس به سراغ ضد عفونی کردن آن ها بروید.

در بازار محصولات  ضدعفونی کننده متنوعی وجود دارند که شما می‌توانید از آن ها استفاده کنید. بعد از ضد عفونی، حمام و توالت را بشورید.

برای تمیز کردن شیرآلات و برق انداختن آن ها می‌توانید از سرکه و لیمو استفاده کنید. لیمو به خاطر اسیدی که دارد تمامی جرم ها را از شیرآلات پاک می‌کند. برای پاک کردن رسوب از سر دوش حمام می‌توانید از اسکاچ استفاده کنید.

اگر همچنان سر دوش رسوب داشت کافی است مقداری سرکه سفید و آب را مخلوط کنید و سپس درون یک کیسه پلاستیکی بریزید و دور دوش محکم ببندید طوری که سردوش داخل این مواد باشد. حدود ۱۵ دقیقه زمان لازم است تا سر دوش تمیز شود.

سعی کنید از محصولات تمیز کننده شیمیایی کم تر استفاده کنید و هنگام استفاده از آن ها حتما از ماسک و دسکتش استفاده کنید.

اگر در حمام از پرده استفاده می‌کنید، آن ها را با اسپری کردن مایع سفید کننده و مایع ظرف‌شویی تمیز کنید. در انتها به سراغ برق انداختن شیشه ها بروید. اگر در حمام و توالت گرد و غبار وجود دارد می‌توانید از اسپری گرد و غبار استفاده کنید.

 

 

 

تمیز کردن خانه در کمتر از ۱ساعت (بخش دوم)

 

 

تمیز کردن خانه کمتر از ۱ ساعت (بخش سوم)