لباس فرمالیته

مواردی که باید در مورد لباس فرمالیته بدانید

چه مواردی باید در مورد لباس فرمالیته بدانید؟

 

روز عروسی ، روزی بسیار جذاب و تکرار نشدنی برای عروس و داماد است که حتما عروس و داماد خسته می شوند. عروس خانم از صبح باید به سالن زیبایی مراجعه کرده و ساعت ها روی صندلی میکاپ بنشیند، تا آخر شب لباس عروس را بر تن کند و کفش های عروسی را بپوشد و آن ها را تحمل نماید.

داماد هم که از صبح زود پس از رساندن عروس خانم به آرایشگاه باید کارهای مربوط به خود را پیگیری کند و برای شب عروسی خود آماده کند و حواسش به تمام برنامه های مربوط به جشن مانند آماده شدن دسته گل عروس و به موقع رسیدن به مکان برگزاری مراسم باشد. همین کارها در روز عروسی باعث شد تا مراسمی به نام فرمالیته جای خود را در برنامه ریزی عروسی باز کند.

فرمالیته اصطلاحیست که وارد مجالس عروسی شده و در واقع این مراسمی ظاهر سازی است که بهتر است عبارت عروسی تشریفاتی را جایگزین کنیم. عروس و داماد عکس های عروسی را در مدل ها و مکان های مختلفی بدون محدودیت زمانی میگیرند . در این صورت در روز عروسی کم تر خسته می شوند و با استرسی کم تر در جشن اصلی شرکت می کنند.

فرمالیته چیست؟

 

لباس فرمالیته
لباس فرمالیته

 

کار هایی که در فرمالیته انجام می دهید دقیقا شبیه روز عروسی شماست. شما در یک روزی که هیچ کدام از دوستان و آشنایان حضور ندارند، مو های خود را درست می کنید ، آرایش می کنید ،لباس عروسی که آرزوی پوشیدن آن را داشته ایئ می پوشید و تمام کار هایی که در روز عروسی انجام می دهید را چند روز قبل در مراسم فرمالیته مو به مو انجام می دهید.

لباس فرمالیته

 

لباس فرمالیته
لباس فرمالیته

 

در بعضی از موارد عروس خانم ها دوست دارند لباس عروس خود را بپوشند اما بعضی ها دوست دارند لباس آن ها متفاوت باشد ، که ما در اینجا به شما پیشنهاد می کنیم که لباس عروس متفاوت انتخاب کنید.

لباس عروس ساده بپوشید. لباس عروس فرمالیته می تواند کوتاه یا بلند و دنباله دار و در جنس های مختلف باشد. لباس های کوتاه با پارچه کرپ می تواند برای عکاسی فرمالیته مناسب باشد. لباسی انتخاب  کنید و بپوشید که راحت باشد و در کنار راحتی، ساده و جذاب به نظر بیاید.

لباس عروسی را طوری انتخاب کنید که خیلی رسمی نباشد. آرایش عروس برای فرمالیته مدل موی دخترانه و سبک را طلب می کند. نگران نباشید که مدل موی ساده شما در باد خراب می شود، هر چه طبیعی تر باشد کلیپ عروسی شما رومانتیک تر و رویایی تر می شود.

عکس عروس و داماد بسیار حساس و نیاز به تجربه دارد.

امروزه سبک های قدیمی دیگر طرفدار ندارد، سبکی که چندین دهه تغییر زیادی نکرده و همه به یک شکل انجام می شود طرافدار زیادی ندارد. سبک های جدید، عکاسی طبیعی می باشد یعنی عکاس از حالت طبیعی عروس و داماد عکاسی می کند و ژست های طبیعی به عروس و داماد می دهد.

این سبک در بین جوانان و زوج های جوان بسیار محبوب است.

کلیپ فرمالیته در هر مکانی زیبا و جداب است، زیرا زیبایی آن عروس و داماد هستند. فرمالیته در هر محلی مزیت های خاص خود را دارد و این موضوع به سلیقه عروس و داماد برمی گردد که آنها از بین مناطق کوهستانی، دریا، کویر و یا جنگل کدامیک را بیشتر دوست دارند.

محل مناسی برای عکاسی انتخاب کنید که دست نیافتی و زیبا باشد. برای لباس فرمالیته دنبال لباس های خیلی عجیب و خاص نباشد، این نکته مهم است که عکس و کلیپ عروسی دیگر تکرار نمی شود اما وقتی شما کنار دریا بروید و کفش پاشنه بلند بپوشید و به خودتان سخت بگیرید درست نیست.

برای انتخاب لباس فرمالیته می توانید به مزون های لباس عروسی بروید تا نمونه کار های مناسب را ببیند و با طراحان در مورد فرمالیته و لباس عروس صحبت کنید.

لباس عروس راحت و زیبا بپوشید، لباسی جذاب و زیبا  که شما را در روز فرمالیته خسته نکند. خستگی به سرعت در چهره شما تاثیر می گذارد و این در عکس ها و کلیپ شما خود را نشان می دهد.

لباس فرمالیته را از کجا بخریم ؟

برخی از مزون های لباس عروس، ژورنالی برای لباس فرمالیته دارند که با مراجعه به آن ها می توانید از بین مدل های ارائه شده یکی را انتخاب کنید. مزون های لباس عروس علاوه بر تنوع، مدل هایی با قیمت های مناسب را به شما ارائه می دهند. اگر قصد خرید لباس فرمالیته را دارید باید زمان مورد نیاز خود را در نظر داشته باشید و برای سفارش دوخت به آن ها مراجعه کنید .

مدل لباس فرمالیته

 

لباس فرمالیته
لباس فرمالیته

 

بهترین لباسی که برای عکاسی فرمالیته انتخاب کنید، لباسی ساده و بدون سنگ دوزی با پارچه های حریر و ابریشم یا کرپ انتخاب کنید.

زیرا عکاسی و فیلمبرداری فرمالیته در طبیعت و معمولا مناطق سبز یا ساحلی انجام می شود، پوشیدن لباس های ساده و راحت به زیبایی عکس ها  و کلیپ می افزاید.

اگر لباس عروس اصلی خود را می پوشید حتما  سعی خود را بکنید که لباس تمیز  و سالم بماند، زیرا در صورت کثیفی و یا آسیب دیدنش به دردسر میفتید؛زیرا در بعضی موارد برخی از لکه ها و کثیفی ها به هیچ عنوان از روی پارچه پاک نمی شوند. اگر چنین اتفاقی افتاد لباستان را به همان مزون خود لباس بدهید تا تمیز و رفع عیب و نقص کنند.

لباس عروس در مدل های شیک در مزون های لباس عروس موجود است و در مدل های حریر، توری و ابریشم و ساتن تولید می شود.

 

لباس اسپرت برای فرمالیته

 

لباس اسپرت فرمالیته
لباس اسپرت فرمالیته

 

 لباس های ست اسپرت تنها برای عکس های فرمالیته قبل از عروسی نیست، اگر از آن زوج هایی هستید که دوست دارید که لباس های ست و هماهنگ بپوشید مدل های بسیار زیبایی وجود دارد. البته برای زیبایی و جذابت هم که شده پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید برای حضور در هر جشن و مراسم و برنامه ای لباس هایی را بپوشید که با هم ست و هماهنگ باشد.

البته این به این معنی نیست که عمده وقت و پولتان بابت ست کردن لباس هایتان با هم برود، بلکه شما می توانید همان لباس هایی را که دارید به درستی با هم هماهنگ کنید.

 

لباس فرمالیته
لباس اسپرت فرمالیته

 

لباس‌‌‌ مکمل بپوشید. منظور از لباس‌‌‌های مکمل، لباس‌‌‌هایی با رنگ‌‌‌های متضاد هستند. یعنی وقتی دو رنگ متضاد کنار یک دیگر قرار بگیرند یک دیگر رو کامل می کنند و باعث جلوه و درخشش یک دیگر می شوند. رنگ های مکمل اگر با یک دیگر ترکیب شوند نتیجه رنگ خاکستری می شود.

مکمل هر رنگ از ترکیب دو رنگ اصلی دیگر است. برای ایجاد بهترین ترکیب رنگی در لباس های خود، باید رنگ هایی که در کنار هم زیبا هستند را بشناسید و لباس ها را براساس آن رنگ ها ست کنید. آبی ، زرد و قرمز سه رنگ اصلی هستند وقتی ما این سه رنگ رو با هم ترکیب کنیم رنگ های دیگه ای به وجود می آیند.

ست لباس ها با رنگ های مکمل قرمز و سبز بهترین گزینه هستند.

به یک نکته بسیار مهم توجه کنید که اگر بیش از حد از رنگ های مکمل استفاد کنید ست لباستون بد جلوه می دهد، زیرا  این رنگ ها بسیار قوی هستند و استفاده ی زیاد از آن ها چشم را خسته می کنه. پس با دقت لباس هاتون و ست کنید.

 

مزایای فرمالیته

مراسم فرمالیته این امکان را به شما می دهد که قبل از مراسم اصلی عروسی، عروس شدن را امتحان کنید.در مراسم فرمالیته می توانید راه رفتن با لباس عروس و کفش عروس ، راحت بودن در لباس عروس و حتی رقصیدن با لباس عروس را تجربه کنید. از همه مهم تر می توانید دو نوع آرایش داشته باشید و دو مدل عکس بگیرید.

یک آرایش برای مراسم فرمالیته و یک آرایش برای روز عروسی که هر دو با هم فرق دارند. شما با گرفتن فرمالیته این شانس و امکان را دارید که اگر از آرایش خوشتان نیامد یا دوست دارید تغییری در آرایش خود ایجاد کنید به راحتی و به دور از استرس این کار را انجام دهید.

در مراسم فرمالیته شما می توانید تمام عکس ها و کلیپ های عاشقانه مد نظر خودتان را بگیرید تا در روز عروسی درگیر عکس گرفتن نباشید