اصول خانه داری

ترفند هایی که هرخانم خانه دار باید بداند!!!

با این ترفند ها به یک خانه دار حرفه ای تبدیل شوید

 

 

در این مقاله می خواهیم اصول خانه داری که  هر خانم خانه‌داری باید بدانید را کمتر از ۲ دقیقه به شما توضیح دهیم. با دانستن این نکات شما به یک حرفه ای در خانه داری تبدیل خواهید شد.

 

نرمی دست ها پس شستن ظرف!

 

برای این که دستانتان را پس از شستن ظرف ها زبر و خشن نشود می‌توانید علاوه بر استفاده از دستکش مقداری جوش شیرین در مایع ظرفشویی بریزید تا در زمان‌هایی که دستکش در دسترس تان نبود دست هایتان همچنان نرم و لطیف باقی بمانند.

 

اصول خانه داری

 

 

فراری دادن مورچه ها از خانه!

 

اگر خانه شما مدتی است که پر از مورچه شده است و نمی‌خواهید از مواد شیمیایی استفاده کنید. راهکار آن استفاده از مقداری سرکه و آب است. می‌توانید هر جایی که مورچه رفت و امد دارد را با مقداری سرکه و آب بشویید، خواهید دید بعد از انجام این کار اثری از مورچه ها باقی نخواهد ماند. همچنین استفاده زغال و لیموترش نیز برای این کار موثر است.

 

 

اصول خانه داری

 

 

 

برف پاک کن با سیب زمینی

 

 

به سیب زمینی فقط برای آشپزی نگاه نکنید، شما می توانید وقتی که برف پاک کن ماشین تان خراب شده است. سیب زمینی  را به جای آن استفاده کنید کافی است یک سیب زمینی را از وسط نصف کنید و بر روی شیشه های ماشین بکشید. با این کار دیگر که قطره های باران بر روی ماشین نمی ماند و شما به راحتی می توانید رانندگی کنید.

 

 

 

برف پاک کن با سیب زمینی

 

 

 

از بین بردن بوی بد در  ماشین

 

اگر ماشین تان بوی بدی می دهد می توانید از مقداری جوش شیرین استفاده کنید. کافی است بر روی صندلی ها مقداری جوش شیرین بریزید.و و پس از یک ربع  آنها را با جاروبرقی تمیز  کنید. با این کار بوی ماشین به کلی از بین خواهد رفت. همچنین برای از بین بردن بوی یخچال  نیز می توانید مقداری جوش شیرین را درون ظرفی بریزید و برای یکی دو روز در یخچال نگهداری کنید.

 

 

از بین بردن خط و خش ظروف شیشه ای یا یک ترفند آسان

 

برای از بین بردن خط و خش ظروف شیشه ای کافی آن ها را با مقداری خمیر دندان بشویید. خواهید دید دیگز اثری از خط و خش بر روی آن ها باقی نمی‌ماند

 

ترفند آسان تازه نگه داشتن نان ها برای مدت زیاد

 

اگر تعدادی زیادی نان خریدید و نگران بیات شدن آن ها هستید چاره کار استفاده از دو سه برگ کاهو است.
کافی است درون ظرف نگهدارنده نان ها کاهو ها را لا به لای نان ها یک شب تا صبح قرار دهید.

 

پوست گرفتن گردو

 

میخواهید تعداد زیادی مغز گردو را سالم درآورید؟ کافی است از آب نمک برای این کار استفاده کنید. کافی است برای ۱۲ ساعت آن ها را با نمک خیس کنید.