تونر صورت چیست؟

تونر صورت چیست؟ چه موقع باید از آن استفاده کرد؟ و چه موقع نباید؟

تونر صورت می تواند برای صورت شما بسیار مفید باشد. جذب، واکنش سریع آن و همینطور رقیق بودن مایع تونر کمک می کند تا پوست شما از آسیب های پوستی محفظت شود. باید از تونر صورت به درستی و متناسب با پوستتان استفاده کنید چرا که در غیر این صورت موجب خشک شدن و آسیب رساندن به پوست شما میشود.

تونر صورت چیست؟

تونر صورت، مایعی برای پاکسازی پوست است که در گذشته در کارخانه های درجه ۲ به صورت الکل دار تولید می شده است. زمانی که تونر حاوی الکل را به پوستتان میزدید احساس میکردید که پوستتان خنک شده و اینگونه به نظر می رسید که تونر بر روی صورت شما عمل می کند. اما باید گفت که مقدار زیاد الکل در تونر باعث خشکی، پوسته پوسته شدن و همین طور از بین بردن شادابی پوست شما می شود. اما امروزه تونرها فرق کرده اند، ۹۰درصد با pH متعادل و مناسب برای پوست تولید می شود.

وظیفه تونر صورت چیست؟

تونری که الکل نداشته باشد کمک می کند تا میزان pH پوست شما تنظیم شود. pH پوست صورت زمانی طبیعی و نرمال است که بین ۴.۲ تا ۵.۶ باشد. زمانی که pH صورت بالای ۵.۶ باشد پوست دچار خشکی، کم آبی و شکنندگی خواهد شد. نگه داشتن میزان pHزیر عدد ۵.۶ کار چالش برانگیزی است چرا که pH بیشتر محصولاتی شوینده برای پوست مانند شامپو ها یا صابون ها بالای این عدد است. در صورتی که از تونر استفاده کنید شادابی و رطوبت پوست شما بازگردانی می شود به این طریق که تونر استفاده شده دارای pH گفته شده باشد حتا بهتر است که زیر ۵ باشد.

فواید تونر صورت

تونرها با پاکسازی عمیق منافذ پوست را از هرگونه آلودگی محافظت میکنند و چنانچه گفته شد باعث رطوبت و شادابی پوست نیز می شوند. حالت قلیایی و اسیدی پوست را تنظیم میکنند و موجب لطافت پوست می شوند. تنها باید دقت داشته باشید که تونری که تهیه می کنید استاندارد و معتبر باشد. حتا می توانید با استفاده از مواد طبیعی خودتان در خانه تونر خانگی درست کنید که در مقاله های بعدی به شما خواهیم گفت.

 

درباره ی سارا مویدی

مطلب پیشنهادی

تاثیرات خاک رس

تاثیرات خاک رس یکی از موادی که در طبیعت به راحتی یافت می شود و …

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ